loader image
 

HAKKIMIZDANoven Enerji ve Bilişim Teknolojileri

Noven Enerji ve Bilişim Teknojileri Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. 2010 yılında Ankara’da kuruldu. Hacettepe Üniversitesi yerleşkesindeki Teknokent’te  ARGE ağırlıklı faaliyetlerine başladı.

Noven Enerji, enerji sektörüne yönelik teknik altyapısını yeni haberleşme teknojilerine dönük ARGE projeleriyle harmanlayıp, sektörün ihtiyaç duyacağı yeniliklere önceden hazırlanmak ve bu konuda öncü olmak amacıyla kurulmuştur. 6LoWPAN haberleşme altyapısını sayaç dünyasında tümüyle yerli tasarım olan donanım ve yazılımlarıyla kullanan ilk firma olmuştur.

Her zaman standartlara uygun, başka sistemlerle ve ürünlerle bir arada çalışabilir, açık ve kolay entegre edilebilen sistemlerden yana tavır alan Noven, bu konularda son kullanıcılara objektif ve tarafsız danışmanlık hizmetleri vererek bir çok stratejik kararda anahtar rol oynamıştır.

2012 yılında Ulusoy Elektrik ile yaptığı güç birliğiyle birlikte orta gerilim elektronik ve haberleşme alanında Türkiye’de ilk olan bir çok yerli ve uluslararası projelere imza atmıştır.

Makinalar arası haberleşme ve SCADA sistemlerinde IEC 61850, IEC 60870-5-101/104, DNP3, Modbus haberleşme protokollerine uyumlu donanım ve yazılımlarıyla birlikte bu konularda tamamen yerli çözümler sunabilen ender firmalardandır.

Enerji sektörüne yönelik IEC 62056, DLMS Cosem uyumlu hemen her ortam için çözüm sunabilen (RF, GPRS, Bluetooth, USB, RS232, RS485) donanım ve 400 farklı sayaç modeli destekleyen haberleşme kütüphanesi ile bu konuda Türkiye’nin öncü ve dolayısıyla elektrik dağıtım firmaları tarafından en güvenilen ve en çok tercih edilen firmasıdır.